Filyos Bizim

Zonguldak’ta 1500-2000 kişiye istihdam

K Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; 3213 sayılı Maden Kanunun 29. maddesinde yapılan değişiklik ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Malumları olduğu üzere TTK’ya bağlı Armutçukta Hema’dan devredilen maden ocağı TTK tarafından 2 defa ihaleye çıkılmış, ancak yeni yapılacak sözleşmelerde maliyet artış farkları ile ilgili yasal bir […]

Zonguldak’ta 1500-2000 kişiye istihdam
31 Temmuz 2017 - 8:29 'de eklendi.

K Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; 3213 sayılı Maden Kanunun 29. maddesinde yapılan değişiklik ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Malumları olduğu üzere TTK’ya bağlı Armutçukta Hema’dan devredilen maden ocağı TTK tarafından 2 defa ihaleye çıkılmış, ancak yeni yapılacak sözleşmelerde maliyet artış farkları ile ilgili yasal bir düzenleme olmadığından dolayı ihaleye giren olmamıştı. Bunun üzerine yaptığımız girişimler sonucunda 3213 sayılı Maden Kanunun 29. Maddesinde “19/09/2014 tarihinden sonra akdedilen rödövans sözleşmeleri ile yeni akdedilecek rödövans sözleşmelerinde oluşacak fiyat farkı ödemeleri” şeklinde yasal düzenleme yapılmış ve maddenin uygulanabilmesi için Bakanlar Kurulu kararı beklenmekteydi. Bakanlar Kurulu Kararı bugünkü resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Armutçukta Hemadan devralınan ocak ile Kandilli Karadonda FETÖ’den devralınan ocaklar TTK tarafından en kısa zamanda ihale edilecektir. Umut ediyoruz ki bu düzenleme ile ocakların tekrar işletilmesi, yatırım yapılması ve ilimizden yaklaşık 1500-2000 kişinin de istihdamı sağlanmış olacaktır. Dolayısıyla bu düzenlemeden 10 bin kişi istifade etmiş olacaktır. Dolayısıyla ilimize verdiğimiz sözlerden birisi daha gerçekleşmiş olacaktır.

Kararın hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER