Filyos Bizim

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

Bugün müsümanlar üç ayların başlamasıyla birlikte ilk kandiline kavuştu. Regaip Kandili Hakkında Bilgi : Recep ayının ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecesi Regaib kandilidir. Regaib, “pek çok ihsan” manasına gelen “Ragibe” kelimesinin çoğuludur. Bu gecede Cenab-ı Hakk engin rahmetiyle tecelli edip sonsuz mağfiretiyle muamelede bulunduğu için geceye bu isim verilmiştir. Dinimizde her cuma günü perşembe gecesinden […]

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
30 Mart 2017 - 10:44 'de eklendi.

Bugün müsümanlar üç ayların başlamasıyla birlikte ilk kandiline kavuştu.

Regaip Kandili Hakkında Bilgi :

Recep ayının ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecesi Regaib kandilidir. Regaib, “pek çok ihsan” manasına gelen “Ragibe” kelimesinin çoğuludur.

Bu gecede Cenab-ı Hakk engin rahmetiyle tecelli edip sonsuz mağfiretiyle muamelede bulunduğu için geceye bu isim verilmiştir. Dinimizde her cuma günü perşembe gecesinden başlayarak çok önemli bir gündür o cuma gününü ibadetle geçirmemiz bizim manevi yönden tatmin olmamızı sağlamaktadır.

Bazı günler vardır ki diğer günlerden daha hayırlıdır o günler tüm günahlarımız affolur. İşte o günlerden biride Receb ayının ilk cuma günüdür. Receb ayının ilk cuma gecesine Regaib gecesi (Regaib kandili) denir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER